
Umetnostna terapija
Kaj trening umetnostne terapije ni
Pri treningu umetnostne terapije ne gre za učenje slikarskih in risarskih tehnik, niti ne za način ustvarjanja, kot smo ga vajeni iz osnovne šole – da si zamislimo nek končni izdelek, ki ga želimo ustvariti, za kar uporabljamo določena znanja in tehnike s katerimi čim bolj realiziramo našo idejo.

Kaj trening umetnostne terapije je
Trening umetnostne terapije oziroma umetnostna terapija je področje, ki s pomočjo ustvarjalnega procesa izboljšuje in krepi fizično, duševno in čustveno počutje vsakega posameznika.
Pri treningu umetnostne terapije klienta vodimo in učimo kako (poglobljeno) spoznati svoj notranji svet in ga začutiti v vsej njegovi polnosti. Skupaj iščemo in odkrivamo njegove blokade in razloge za njih, jih odpravljamo, iščemo in osmišljamo ovire, za katere je prepričan, da mu stojijo na poti, ter jih transformiramo v moč, pogum, zagon in strast do življenja, dela, samega sebe.
Prinaša nam igriv, poglobljen in osmišljen pogled tudi v otrokov notranji svet oziroma njegovo otroško doživljanje sveta. Z izražanjem v umetnosti in ustvarjanju skupaj z našimi najmlajšimi (in tudi s partnerjem) močno krepimo povezanost z njimi (in oni z nami), se pogovarjamo o čustvih in občutkih, o potrebah, vrednotah in vsemu, kar želimo sebe ali otroka naučiti ter mu predati za življenje.
Kaj lahko pričakuješ na treningu umetnostne terapije
Kakšni so učinki treninga umetnostne terapije
Trening umetnostne terapije izredno hitro sprošča stres iz telesa, saj ima zelo dober vpliv na nevronske oziroma živčne celice, ki so glavni gradniki živčevja. Vpliv se med drugim kaže kot: